Drobečková navigace

Úvodní stránka > Spolky

Spolky

Činnost spolků :

 V obci pracuje 5 spolků :

  • SDH
  • Horolezecký klub
  • Svaz žen
  • Myslivci 
  • Rybáři

Mezi nejaktivnější ve spolkové činnosti patří  SDH Bezuchov ,který dobře reprezentuje obec v hasičských závodech doma i  v okolních  obcích. Každoročně pořádá závody o „putovní pohár“ starosty SDH. Společně s obecním zastupitelstvem pořádá na začátku prázdnin zábavné odpoledne pro děti, které bývá velmi pestré a  zahrnuje závody ve zručnosti v jízdě na kole , ukázka hasičské techniky, jízda na koních a ostatní hry s táborákem a občerstvením .      V příštím roce si připomeneme jejich 90. výročí založení .

hokej na rybníce

hokej na rybníce

hokej na rybníce

Horolezecký klub pořádá tradiční silniční maratón z Bezuchova na Helfštýn a zpět. Ze svých horolezeckých výprav po celém světě, připravují promítání diapozitivů pro občany. Kulturní program zpestřuje sobotní bál ve stylu country. HK v roce 2000 slavil  20.let svého trvání.
   
Svaz žen v Bezuchově byl založen před 15 lety. Podílí se na údržbě veřejné zeleně, úpravě květin na obecním parku a čistotě v okolí autobusové zastávky. Společně s SDH pořádává  tradiční  vodění medvěda- Masopust. Na květnou neděli před Velikonocemi, vystrojí slavnostní průvod děvčat - Májkování . Na podzim se uskutečňuje závod v pouštění draků na kopci      Za Humny.

V obci je 5 spolků - Hasiči, Svaz  žen,  Myslivci  a Rybáři, Horolezecký klub. Jelikož  členskou základnu spolků tvoří převážně stejní lidé - činnost spolků se prolíná. V obci mezi mládeží se  rozmáhá cykloturistika. V Bezuchově a okolí jsou pro cykloturistiku ideální podmínky. Přes obec vede cyklotrasa Bystřice p. Hostýnem - Helfštýn.

fotbalisti

 

2017-09-13_logo_kostka.png

 

Obec Bezuchov získala v roce 2018 dotaci od Olomouckého kraje na akci Stabilizace vzniklých sesuvů u vodní nádrže Bezuchov II - lokalita Pod lesem ve výši 105 000,- Kč.

Děkujeme Olomouckému kraji za poskytnutou dotaci.

Obec Bezuchov získala v rámci Programu obnovy venkova Olomouckého kraje 2018 dotaci ve výši 60 000,- Kč na vypracování Projektové dokumentace - Likvidace odpadních vod Bezuchov - kanalizace a ČOV.

Děkujeme Olomouckému kraji za poskytnutou dotaci.

Obec Bezuchov obdržela v roce 2018 neinvestiční dotaci na pořízení motorové pily, pilařského protipořezového obleku s laclem a ochranných rukavic pro JSDH Bezuchov.

Obec Bezuchov obdržela v rámci Programu obnovy venkova Olomouckého kraje 2017 neinvestiční dotaci ve výši 300 000,- Kč na opravu terasy a soc. zařízení.

Obec Bezuchov získala v rámci Programu obnovy venkova Olomouckého kraje 2016 neinvestiční dotaci ve výši 124 267,- Kč na opravu kanalizace v obci.

Obec Bezuchov obdržela v roce 2016 neinvestiční dotaci na pořízení polohovacích opasků a ochranných rukavic pro JSDH Bezuchov.

Za tuto finanční pomoc Olomouckému kraji děkujeme.

Obec Bezuchov získala v rámci Programu obnovy venkova Olomouckého kraje 2015 investiční dotaci ve výši 300 000,- Kč na parkovací stání u kaple sv. Floriána a vybudování chodníků v areálu MŠ. Celkové náklady na projekt jsou 602 643,25 Kč.

 V roce 2015 byl poskytnut finanční příspěvek z rozpočtu Olomouckého kraje ve výši 20 000 Kč na úhradu nákladů na akci "Sjezd rodáků u příležitosti 650 let obce Bezuchov".

 199-banner-234x60.GIF

Zpravodaj policie ČR

Ke stažení

Policie České republiky Přerov

Na tomto odkazu naleznou občané konkrétní obvodní oddělení, pod které konkrétně spadají, a to včetně přímých kontaktů na vedoucí jednotlivých oddělení nebo na policistu s územní odpovědností za danou lokalitu či obec.

http://www.policie.cz/uzemni-odbor-prerov.aspx

Kde nás najdete


Olomoucký kraj

Vyhledat v textu

22. 2. Petr

Zítra: Svatopluk

Hlášení místního rozhlasu

Spustit poslední hlášení

www.czechpoint.cz

portal.gov.cz

www.mestaobce.cz

www.moravskyregion.cz

phone.quick.cz

Kraj pod Hostýnem ožívá

http://hostynsko.cz/

MAS Partnerství Moštěnka, o.s.


http://www.mas-mostenka.cz

Mikroregion Moštěnka


www.mostenka.cz

Mikroregion Záhoří-Helfštýn


http://www.mr-zahori.cz/

Návštěvnost stránek

153266
bezuchov_footer.png