Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Spolky

Spolky

 V obci pracuje 5 spolků :

  • SDH
  • Horolezecký klub
  • Svaz žen
  • Myslivci 
  • Rybáři

Mezi nejaktivnější ve spolkové činnosti patří  SDH Bezuchov ,který dobře reprezentuje obec v hasičských závodech doma i  v okolních  obcích. Každoročně pořádá závody o „putovní pohár“ starosty SDH. Společně s obecním zastupitelstvem pořádá na začátku prázdnin zábavné odpoledne pro děti, které bývá velmi pestré a  zahrnuje závody ve zručnosti v jízdě na kole , ukázka hasičské techniky, jízda na koních a ostatní hry s táborákem a občerstvením .      V příštím roce si připomeneme jejich 90. výročí založení .

hokej na rybníce

hokej na rybníce

hokej na rybníce

Horolezecký klub pořádá tradiční silniční maratón z Bezuchova na Helfštýn a zpět. Ze svých horolezeckých výprav po celém světě, připravují promítání diapozitivů pro občany. Kulturní program zpestřuje sobotní bál ve stylu country. HK v roce 2000 slavil  20.let svého trvání.

Svaz žen v Bezuchově byl založen před 15 lety. Podílí se na údržbě veřejné zeleně, úpravě květin na obecním parku a čistotě v okolí autobusové zastávky. Společně s SDH pořádává  tradiční  vodění medvěda- Masopust. Na květnou neděli před Velikonocemi, vystrojí slavnostní průvod děvčat - Májkování . Na podzim se uskutečňuje závod v pouštění draků na kopci      Za Humny.

V obci je 5 spolků - Hasiči, Svaz  žen,  Myslivci  a Rybáři, Horolezecký klub. Jelikož  členskou základnu spolků tvoří převážně stejní lidé - činnost spolků se prolíná. V obci mezi mládeží se  rozmáhá cykloturistika. V Bezuchově a okolí jsou pro cykloturistiku ideální podmínky. Přes obec vede cyklotrasa Bystřice p. Hostýnem - Helfštýn.

fotbalisti